Tlač

TEXTILSIEŤOTLAČ


PRIAMA SIEŤOTLAČ

 – je najkvalitnejší typ potlače.

    Farba sa nanáša priamo na textil, ktorého vlákna obalí. Potlač je preto veľmi odolná.

    Výhodou sieťotlače je aj cena potlače (no až od určitého počtu). Nevýhodou sú vstupné náklady, ktoré robia sieťotlač cenovo zaujímavú až od počtu cca 25 kusov.


TRANSFÉROVÁ POTLAČ

– je tlač sieťotlačou cez prenosové médium.

   Po natlačení motívu sa následne aplikuje vysokým teplom a tlakom na potláčaný produkt. V situáciách, keď nie je možné, alebo celkom vhodné, potláčať náročnejšie či pre   priamu tlač neprístupné miesta a plochy, je nepriama – transférová tlač lepšie, resp. jediné riešenie pre zvládnutie sťažených podmienok.

    V prípadoch náročnejších motívov na komplikovanejšie materiály umožňuje kvalitnejší výsledok, resp. lepšiu flexibilitu pri aplikovaní a variovateľnosť umiestnenia potlače.


ŠPECIÁLNE TLAČOVÉ EFEKTY

Pre dosiahnutie zaujímavejsejo a putavejsej potlace na textil

dokazeme sietotlacov natlacit farbu aj s rôznymi specialnymi efektmi

niektoré z nich sú napríklad :

• 3D  – priestorova tlač

flock – samatový efekt

Elastic – elastická potlač

Fluorescent – svieťiaca potlač

 

 


SUBLIMÁCIA

Sublimačná potlač je aplikovanie sublimačného atramentu na povrch potláčaného predmetu použitím tepelného lisu, pri nastavení určitej teploty, času a tlaku.
Pôsobením teploty sa atrament z pevnej formy premení na plyn a umožní potlačiť predmet trvalým, plnofarebným obrazom.
Farby prenikajú povrchom a výsledkom je kvalitná dlhotrvajúca potlač odolná proti poškriabaniu na rozdiel od iných techník potlačí, ktorými sa potláča len na povrch predmetu.

 

 

 


DIGITÁLNA TLAČ


PRIAMA DIGITÁLNA TLAČ

Digitálna tlač na textil bez obmedzenia designu, motívu a farebnosti umožňuje na biely, farebný aj čierny textil potlač od 1 kusu. Vysoká kvalita tlače, krátka výrobná lehota. Stačí poslať digitálny obrázok, alebo fotografiu. Priama digitálna tlač na textil nie je nažehlovací xerox ako z kopírovcej služby, tlač realizujeme priamo na plochu textil. Digitálna textilná tlač je určená na 100% bavlnu, má nižšiu mieru odolnosti voči praniu ako sieťotlač.


DIGITÁLNA POTLAČ PRINTFLEX

grafika sa tlačí digitálnou tlačiarňou najprv na biely PVC materiál, ktorý sa po orezaní nalisuje na textil. Potlač printflexom je možná aj od jedného trička. Trvácnosť je nižšia ako u sieťotlače, časom sa potlač z PVC materiálu môže vyprať.


REKLAMNÉ A DARČEKOVÉ PREDMETY


POLEP AUTOMOBILOV

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.